MotoGP

Hajnalban Makaó, napközben Valencia, este Interlagos – menetrend

A 2019-es év utolsó igazán zsúfolt autó-motorsportos hétvégéje következik: a WTCR, a MotoGP és az F1 mezőnye is egymásnak feszül – mutatjuk a teljes időtervet a tv-közvetítésekkel együtt.
Tisztelt Olvasóink! A P1race.hu a motorsportok egyik hazai piacvezető portálja. A honlap története 2004-ben indult motogphirek.hu néven, azóta több – szakmai és megjelenésbeli – megújuláson is átesett, pozícióját azonban mindvégig megőrizte. Mivel nem áll mögöttünk tőkeerős befektető, sem politikai támogató, így ahhoz, hogy továbbra is a megszokott vagy még annál is jobb színvonalon végezhessük a munkánkat, az Önök támogatására és segítségére is szükségünk van. Kérjük, támogassák honlapunkat a Patreonon keresztül !

A Superbike-világbajnokság szezonja már véget ért (bár épp a héten Aragóniában már meg is kezdik a felkészülést a következő évadra), a másik három fő szériánk versenyezni fog a hétvégén, ráadásul két helyszínen is már csütörtökön kezdetét veszi a program. A MotoGP idénye hagyományosan Valenciában zárul – ráadásul a MotoE-ben duplafutamos forduló dönt a bajnoki címről –, míg a WTCR-ben és az F1-ben az utolsó előtti állomásra kerül sor Makaóban, illetve Interlagosban.
 
Ami a közvetítéseket illeti: Valenciából a MotoE-t leszámítva mindent élőben mutat a Spíler1 TV, a Formula-1 eseményeit az FP2 kivételével az M4 Sport tűzi műsorára, míg a WTCR-futamokat az Eurosport 1 és az M4 Sport is élőben fogja közvetíteni.

Az alábbi táblázatba a rend kedvéért beleírtuk a makaói hétvége másik három fő futamának – az utcai motorversenynek, a GT és az F3 világkupának – az időpontjait is, ezeket vélhetően a Macau GP hivatalos csatornáin lehet majd élőben nézni. Ráadásként még a MotoGP e-sport-bajnokságának fináléját is feltüntettük, azt pedig a YouTube-on lehet követni.
 
WTCR Makaó, MotoGP Valencia, F1 Interlagos – a hétvége programja:
 
Csütörtök (november 14.)  
02:00 - 02:45 WTCR, 1. szabadedzés  
06:40 - 07:10 WTCR, 2. szabadedzés  
16:00 - 16:30 MotoE, 1. szabadedzés  
     
Péntek (november 15.)    
01:50 - 02:30 WTCR, 1. időmérő  
06:35 - 07:50 WTCR, 2. időmérő (Q1 + Q2 + Q3) (tv: Eurosport 1, élő)
09:00 - 09:40 Moto3, 1. szabadedzés (tv: Spíler1 TV, élő)
09:55 - 10:40 MotoGP, 1. szabadedzés (tv: Spíler1 TV, élő)
10:55 - 11:35 Moto2, 1. szabadedzés (tv: Spíler1 TV, élő)
11:50 - 12:20 MotoE, 2. szabadedzés  
13:15 - 13:55 Moto3, 2. szabadedzés (tv: Spíler1 TV, élő)
14:10 - 14:55 MotoGP, 2. szabadedzés (tv: Spíler1 TV, élő)
15:00 - 16:30 Formula-1, 1. szabadedzés (tv: M4 Sport, élő)
15:10 - 15:50 Moto2, 2. szabadedzés (tv: Spíler1 TV, élő)
16:05 MotoE, E-pole  
18:30 MotoGP eSport, 3. forduló  
19:00 - 20:30 Formula-1, 2. szabadedzés (tv: M4 Sport, 21:30, felv.)
     
Szombat (november 16.)    
07:30 WTCR, 1. futam (tv: Eurosport 1 és M4 Sport, élő)
08:55 53. Makaói motoros nagydíj, Futam  
09:00 - 09:40 Moto3, 3. szabadedzés (tv: Spíler1 TV, élő)
09:55 - 10:40 MotoGP, 3. szabadedzés (tv: Spíler1 TV, élő)
10:55 - 11:35 Moto2, 3. szabadedzés (tv: Spíler1 TV, élő)
12:35 - 13:15 Moto3, Időmérő (Q1 + Q2) (tv: Spíler1 TV, élő)
13:30 - 14:00 MotoGP, 4. szabadedzés (tv: Spíler1 TV, élő)
14:10 - 14:50 MotoGP, Időmérő (Q1 + Q2) (tv: Spíler1 TV, élő)
15:05 - 15:45 Moto2, Időmérő (Q1 + Q2) (tv: Spíler1 TV, élő)
16:00 - 17:00 Formula-1, 3. szabadedzés (tv: M4 Sport, élő)
16:15 MotoE, 1. futam  
19:00 - 20:00 Formula-1, Időmérő (Q1 + Q2 + Q3) (tv: M4 Sport, élő)
     
Vasárnap (november 17.)  
01:20 WTCR, 2. futam (tv: Eurosport 1 és M4 Sport, élő)
04:00 WTCR, 3. futam (tv: Eurosport 1 és M4 Sport, élő)
05:25 Makaói GT-világkupa, Futam  
08:30 Makaói F3-as világkupa, Futam  
08:50 - 09:10 Moto3, Warm up (tv: Spíler1 TV, élő)
09:20 - 09:40 Moto2, Warm up (tv: Spíler1 TV, élő)
09:50 - 10:10 MotoGP, Warm up (tv: Spíler1 TV, élő)
11:00 Moto3, Futam (tv: Spíler1 TV, élő)
12:20 Moto2, Futam (tv: Spíler1 TV, élő)
14:00 MotoGP, Futam (tv: Spíler1 TV, élő)
15:35 MotoE, 2. futam  
18:10 Formula-1, Futam (tv: M4 Sport, élő)
 
Fotó: MotoGP Media


Hozzászólások